Sıhhi Tesisat

Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat olarak sektörde kendimizi kanıtlamış bir firma olarak çalışmalarımızı tüm hızla devam ettiriyoruz. Yaptığımız işlerin temellerinden biri de sıhhi tesisat işlerinden oluşmaktadır. Beraber çalıştığımız iş arkadaşlarımız içerisinden sıhhi tesisat yani su tesisat alanında yıllarını vermiş özverili bir tecrübeye sahipler.

Sıhhi tesisat, mekânların temiz su ve atık su ihtiyaçlarını karşılayan sisteme için kullanılan bir terimdir. İç bölümlerde gelişen bu sistem, iki ihtiyaca cevap verir. Suyu, konut içi noktalara dağıtmak; pis suyu boşaltmak…

Başka bir deyimle sıhhi tesisat, insan sağlığının korunması amacıyla binalarda temiz suyun kirlenmesini önleyerek kullanma yerlerine kadar iletilmesini, kirli ve pis suların toplanarak bina dışına çıkarılmasını sağlayan boru ağının yapılma ve uygulama alanıdır.

Temiz Su Tesisatı

Binalarda temiz suyu kullanma yerlerine ileten boru ağına bina temiz su tesisatı denir. Bunlar üç şekilde yapılabilir.

Kolon Sistemi: Bu sistem şehir su basıncının yeterli olduğu yerlerde uygulanır. Şehir şebekesinden gelen su zemin kattan kolonlar vasıtasıyla açıktan ve merdiven boşluğundan dağıtılır. Bu sistemde sayaçlar her bağımsız birimin önünde sayaç kutusunun içine montaj edilir.

Dizi Sistem: Tüm sayaçlar bina girişinde veya bodrum katta sayaçlar kutusunun içinde bulunur. Her bağımsız birime sayaçlardan ayrı kolon çıkarılır.

Basınçlama Depolu Sistem: Şehir su basıncının yetersiz olduğu binalarda hidroforla (Basınçlama deposu) dağıtım yapılır. Suyun hava basıncı ile dağıtılmasını sağlayan silindir biçimindeki depolara hidrofor denir. Üstten dağıtmalı tesisatlarda üst katların basıncı yetersizdir. Hidrofor ile dağıtım yapılarak bu sakınca ortadan kaldırılır. Hidrofor basınçlı hava ile dağıtım yaptığından, içinde bulunan havanın suda erimesi sonucu suyun lezzeti de artar. Hidrofor suyu kuyudan ya da günlük ihtiyacı karşılayabilen su deposundan pompayla hidrofora taşınır ve hidroforda su basınçlandırılarak katlara gönderilir. Şehir su basıncının yeterli olduğu durumlarda suyun doğrudan binaya gitmesi için bypass bağlantısı yapılır. Bu durumda hidrofor devre dışı kalır.

Atık Su Tesisatı

Binalarda kullanılan suların insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde binadan hızla Uzaklaştırılması amacıyla yapılan tesisatlardır.

İyi döşenmiş atık su tesisatı aşağıdaki özelliklerde olmalıdır:

  • Binanın tüm atık sularını kesintisiz olarak, sağlığa zarar vermeyecek ve insanları rahatsız etmeyecek bir şekilde bina dışına taşımalıdır.
  • Koku, gazve böcekler atık su borularından binaya geçmemelidir.
  • Borular ve boru eklemeleri sağlam gaz ve su sızdırmaz olmalıdır.
  • Atık su tesisatında kullanılan borular mutlaka TSE Belgeli olmalı, yapının esnemesi ve oturmasından zarar görmeyecek şekilde döşenmelidir. Atık su boruları yatayda veya düşeyde döşensin, mümkün olduğu kadar düz ve kısa olmalıdır. Yatay döşenen borular bel vermeyecek şekilde uygun aralıklarla binaya kelepçelerle bağlanmalıdır. Atık su boruları bina içerisinde mümkün olduğunca görülmeyecek yerlere, tesisat bacası, düşük döşeme içersine, asma tavan içine, duvar köşelerine döşenmelidir.

Biz neler yapıyoruz?

Deneyimli mühendis ve teknik ekip arkadaşlarımızla birlikte sizlere ülkenin bir çok yerinde; Fabrika, Tesis, Alış veriş Merkezleri, Oteller, Restoranlar, Plazalar, Hastaneler, Villar, Spor Salonları kısacası Eve ve İşyerlerinize Yapılarınıza uygun yılların tecrübesi ile sizlere sıhhi ve mekanik tesisatı hizmeti veriyoruz.

Kazan Tesisatı: Fuel Oil Kazanı Tesisatı, Mazot Kazanı Tesisatı
Sıhhi Tesisat: Vitrifiye ve Montaj, Gömme Rezervuar, Su Tesisatı, Atık Su Tesisatı Doğal gaz Tesisatı
Isıtma Sistemleri: Kombi & Kat Kaloriferi Tesisatı, Doğal gaz
Yangın Tesisatı: Yangın Dolabı Tesisatı, Yangın sprink Hattı Tesisatı
Merkezi Klima Sistemleri, Basınçlı Hava Tesisatı, Sıcak Su Depolama Tesisatı , Boiler, Paslanmaz Su Deposu, Temiz Su Depolama, Havalandırma Tesisatı, Güneş Enerjisi
Drenaj Pompası, Dalgıç Pompası, Sirkülasyon Pompası, Devir daim, Yangın Hidroforu , Kullanım suyu Hidroforu, Pis Su Tesisatı

Her türlü sorularınız için ‘Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ı arayabilirsiniz ya da aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde uzman ekiplerimizin sizinle iletişime geçecektir.

Kusursuz hizmet anlayışı

Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından yaptıracağınız hizmetlerde kusursuz bir hizmet sunmak genel prensibimiz, çalışma anlayışımızdır.

Verdiğimiz hizmet sonrası herhangi bir sorun çıkması halinde en hızlı şekilde müdahalede bulunuyor, her gün ve her saat bizlerle iletişimde olmanız için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz. İşimiz de gücümüz kalite. Bizim için kalite ve kusursuzluk her şeyden önce gelir. Dediğimiz gibi;

Evinize hayat getirmeye geldik!”

Referanslarımız