Kalorifer Petek Temizliği

Çeşitli faktörlere bağlı olarak kullanımı senesinin de etkisiyle kullandığınız kalorifer peteklerinizin sağlıklı çalışması için temizlenmesi gerekiyor. Bu etkenler, suyun niteliklerine, sıcaklığı ve oksijene bağlı olarak, kapalı devre ısıtma sistemleri içerisinde kireç, kışır, tortu , balçık ve çamurlaşma arasında gösterilebilir. Bunlardan kurtulmak için de kalorifer peteği temizliği yapmanız gerekir.

Kalorifer peteği temizliği bu iş için uygun olan makine ve kimyasallarla yapılır. Çünkü bu temizlikleri yapmazsanız ısıtma sistemlerinde, ısınma sorunlarına, iyi ısınamama ve pahalı ısınma sorunlarına neden olurlar. Oluşumların ısıtma sisteminde meydana getirdiği olumsuzluklar; – Isı sirkülasyonunun tam olarak yapamasından kaynaklanan ısı sorunları meydana gelmektedir petek temizleme şirketimiz bu tür sorunlara teknolojik çözüm sunmaktadır .

Peki Kalorifer Petek Temizliği Nasıl Yapılır?

Bunları isterseniz kendiniz uğraşarak yaparsın isterseniz de biz sayesinde hiç bir şeye bulaşmadan tamamen teknolojik imkanlarla getireceğimiz makinelerle kısa sürede temiz bir işçilik ile yapabiliriz.

Eğer kendiniz yapmak istiyorsanız şu yolları izlemelisiniz;

Kalorifer peteklerini temizlemek için en uygun yer banyolardır. Banyodaki havlupanı sökerek petek temizleme makinesini buraya bağlayabilirsiniz.

Kalorifer petek temizliği için şu adımları takip edebilirsiniz:

  • Havlupan radyatörünü sökün
  • Petek temizleme hortumunun bir ucunu makineye bir ucunu da söktüğünüz havlupanın vanasına takın
  • İkinci hortumun bir ucunu havlupan vanasına bağlayıp diğer ucunu tahliye için klozetin içine koyun
  • Tesisata su verebilmek banyodaki en yakın musluğu kullanın
  • Şebeke hortumunu makineye bağladıktan sonra makineyi su ile doldurun
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra tesisat borularının içinde birikmiş olan kirli suyu tahliye yoluyla dışarı atabilirsiniz.
  • Tesisat borusundaki kirli su temizlendikten sonra temizleyici kimyasal madde makinenin içine koyularak tesisata aktarılır.
  • Kombinin basıncını ayarlayıp peteklerin havasını alarak yaklaşık 1 saat kombiyi çalıştırarak kimyasal maddenin sistemde dolaşmasını sağlayabilirsiniz.
  • Kimyasal madde yaklaşık 1 saat peteklerde dolaştıktan sonra bu maddenin tesisattan çıkartılması gerekir.
  • Normal bir dairede ortalama 6 adet kalorifer peteği bulunmaktadır. Bu petekleri temizleme işlemi tesisatın kirlilik durumuna göre değişiklik gösterir

Her türlü sorularınız için ‘Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ı arayabilirsiniz ya da aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde uzman ekiplerimizin sizinle iletişime geçecektir.

Kusursuz hizmet anlayışı

Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından yaptıracağınız hizmetlerde kusursuz bir hizmet sunmak genel prensibimiz, çalışma anlayışımızdır.

Verdiğimiz hizmet sonrası herhangi bir sorun çıkması halinde en hızlı şekilde müdahalede bulunuyor, her gün ve her saat bizlerle iletişimde olmanız için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz. İşimiz de gücümüz kalite. Bizim için kalite ve kusursuzluk her şeyden önce gelir. Dediğimiz gibi;

Evinize hayat getirmeye geldik!”

Referanslarımız