Mekanik Tesisat

Mekanik Tesisat nedir ve nasıl yapıyoruz?

Mekanik Tesisat inşaat işlerinde yaşam standartlarını ve konforu arttırmaya yönelik yapılan ve yapının iç sistemini oluşturan bileşenlerin bütünüdür. Ayrıca makine mühendisliğinin etkinlik alanına giren mühendislik dalı arasına girmektedir.

Yani daha basit bir anlatımla Mekanik Tesisat konutlarda ve endüstriyel yapılarda sıvı veya gaz akışkan maddelerin taşınması amacıyla yapılan tesisatlara verilen isim ve işlemdir.

Bunu daha da basite indirgemek gerekirse, mekanik tesisat bedenimizdeki atardamar sistemine benzetebiliriz. Vücudumuzu kapsayan derimiz binanın dış cephesi, kemiklerimiz ise kolon ve kirişilerine benzer; vücudumuzda dolaşan ve sistem oluşturan damarlar da mekanik tesisattır. Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat olarak mekanik tesisat işlerini uzman bir ekip ile kusursuz yapmaktayız.

Mekanik tesisat tasarım hizmetlerini genel olarak aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.
– Isıtma Tesisatı
– Sıhhi Tesisat
– Yangın Tesisatı
– Klima Tesisatı
– Havalandırma Tesisatı
– Güneş Enerjisi Tesisatı
– Doğalgaz Tesisatı
– Asansör Tesisatı
– Basınçlı Hava Tesisatı
– Medikal Gaz Tesisatı
– Çamaşırhane ve Mutfak Tesisatı
– Buhar, Kondends, Kızgın Su ve Kızgın Yağ Tesisatı
– Havuz Tesisatı
– Mekanik Otomasyon
– Fenni Muayene

Yapı ve tesislerin diğer mekanik ve her türlü ısı donanımı ile ilgili plan, proje, resim, hesap ve ihale dosyasının hazırlanması ve bunların uygulanması ile ilgili her türlü teknik denetim ve kontrollük hizmetlerinin kanun ve yönetmeliklere, tekniğin ve mesleğin genel ilke ve çıkarlarına uygun olarak uyum ve birlik içinde yapılmasıdır.

Mekanik tesisatın ana bileşenleri mekanik oda veya makine dairesi olarak adlandırılan mekanlarda yerleşik olarak bulunur.

Her türlü sorularınız için ‘Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ı arayabilirsiniz ya da aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde uzman ekiplerimizin sizinle iletişime geçecektir.

Kusursuz hizmet anlayışı

Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından yaptıracağınız hizmetlerde kusursuz bir hizmet sunmak genel prensibimiz, çalışma anlayışımızdır.

Verdiğimiz hizmet sonrası herhangi bir sorun çıkması halinde en hızlı şekilde müdahalede bulunuyor, her gün ve her saat bizlerle iletişimde olmanız için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz. İşimiz de gücümüz kalite. Bizim için kalite ve kusursuzluk her şeyden önce gelir. Dediğimiz gibi;

Evinize hayat getirmeye geldik!”