Doğalgaz Plan & Proje

Evsel ve küçük tüketimli ticari tesislerde, doğalgazın kullanımına yönelik olarak oluşturulacak tesisatların; tasarımı, yapımı, kontrolü, işletmeye alınması ve işletmeye alınmasından sonra yapılabilecek ilave ve tadilatları kapsar. Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat; Servis kutusundan itibaren Isıtma (kombi, kazan, soba, radyant ısıtıcı v.s ), ticari tesis için doğalgaz tesisatı (fırın, ocak, kuzine , döner ocağı ,buhar tesisatı v.s) , mutfak ve ocaklar için doğalgaz tesisatını İGDAŞ teknik şartnamesine uygun olarak tasarımını, imalatını, projelendirilmesini en uygun fiyatlarla, estetikten ödün vermeden müşterilerinin hizmetine sunmaktadır.

KOLON TESİSATI

İGDAŞ servis kutusundan itibaren binadaki tüm dairelere giden sayaç vanalarına kadar olan tesisattır. Kolon tesisatlarında bütün binanın doğalgaz tesisatını kesen Ana kesme vanası kullanılması zorunludur. Kolon tesisatlarında deprem vanası kullanılması zorunludur. Servis kutusunun olmaması ve uygun olması durumunda yan binalardan hat alınabilir. Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat uzman kadrosu ve yetkili kaynakçı ustalarıyla; boru çapının belirlenmesi, güzergah seçimi, kaynak ve montaj işçiliği ile müşterilerimize hizmet etmektedir.

İÇ TESİSAT

Sayaçtan itibaren yakıcı cihazlara kadar olan tesisattır. Evsel tüketimde ocak, kombi, soba şofbene kadar olan tesisattır. Vidalı birleştirme ile montaj işlemleri yapılır. Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat uzman kadrosu, İGDAŞ yetkili tesisatçı ustalarıyla doğalgaz tesisatının güzergahını, boru çaplarını, kullanılacak yakıcı cihazların yerini tespit edip montaj işlemlerini yapmaktadır. Proje işlemleri İGDAŞ yetkili Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından çizilip online olarak İGDAŞ tarafından onaylatılmaktadır. Onaylanan projeye göre doğalgaz tesisatı yetkili ustalarımızla yapılmaktadır. Doğalgaz Tesisatı tamamlanan projelerin randevuları Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından İGDAŞ‘tan talep edilmektedir. Randevu günü Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ın yetkili makine mühendisleri ve İGDAŞ tesisat kontrol mühendisleri ile birlikte doğalgaz tesisatının sızdırmazlık kontrolü ve projeye uygunluğu kontrol edilerek doğalgaz uygunluk belgesi verilir.

SORULARLA DOĞALGAZ TESİSATI

Binamızda hiç doğalgaz kullanan yok, İGDAŞ sayaç kutusu da yok doğalgaza geçmek için ne yapmalıyız?

Binanızda doğalgaz yoksa öncelikle doğalgaza geçmek istiyoruz diye oy çokluğuyla karar alınması gerekiyor ( 8 daire den fazla olan binalarda noter tasdikli karar defteri ile ), daha sonra İGDAŞ‘a müracaat edilip abonelik yapılması gerekiyor. Abonelik işlemlerinden sonra İGDAŞ sayaç kutusunu binaya getirme işlemini yapar, abonelik işlemlerinden sonra Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat ücretsiz keşif yaparak ana kolon doğalgaz tesisatını tasarlar ve fiyatlandırır. Ana kolon tesisatı binaya aittir, bütün daire sakinleri tarafından yaptırılır. Ana kolon tesisatından sonra isteyen bina sakini daire içi doğalgaz tesisatını yaptırabilir.

Dairemin kapısına kadar doğalgaz tesisatı gelmiş , doğalgaza geçmek için ne yapmalıyım?

Bu durumda yapmanız gereken Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat Firmamızdan ücretsiz keşif için talepte bulunmak  Ücretsiz Keşif Formu‘nu ( http://gocyapi.com/ucretsiz-kesif-formu/ ) doldurabilirsiniz  ya da 0212 619 48 82 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz. Eğer aboneliğiniz yoksa İGDAŞ hizmet binalarından veya İGDAŞ web sitesinden online abone olmak. Keşif sırasında doğalgaz tesisatının güzergahı , fiyatlandırılması müşteriye iletilir. Uygun görülmesi durumunda proje onay işleminin ardından dan doğalgaz tesisatı yapılır.

Merkezi sistem doğalgaz kullanıyoruz, sıcak su ve ocak için doğalgaz kullanmak istiyoruz ne yapmalıyız ?

Ocak ve şofben için doğalgaz tesisatının yapılabilmesi için binanın domestik kolonunun yapılmış olması gerekiyor. Yani daire kapılarına kadar sayaç vanalarının getirilmesi gerekiyor. Domestik kolonunuz yoksa Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ı arayıp keşif talebinde bulunabilirsiniz. Domestik kolon yapıldıktan sonra isteyen daire sakinleri dairelerine ocak ve şofben (sıcak su için) doğalgaz tesisatını Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ın uzman kadrosu na yaptırabilirler.

Doğalgaz tesisatını Göç Yapı Market & Mühendislik ne yaptırdığımda gazım ne kadar sürede açılır?

Aboneliğiniz varsa Doğalgaz tesisatında süreç şu şekilde işlemektedir. Projenizin Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından çizilerek İGDAŞ‘a online olarak gönderilmesi (1 gün), projenizin İGDAŞ tarafından onaylanması (yaklaşık 1-2 gün),müşterimizin kullanım sözleşmesini yapması (müşteriye bağlı), doğalgaz tesisatı imalatının Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından yapılması (1 gün), İGDAŞ tan tesisat kontrol için randevu alınması (yaklaşık 4-8 gün), randevu gününde tesisatın kontrolünün yapılıp gazın açılması. Toplam süre yoğunluğa bağlı olarak yaklaşık 7-12 gün arasında açılabilmektedir.

İşyerim var doğalgaza geçmek istiyorum ne yapmam gerekiyor?

Doğalgazı üretimde (yemek pişirmek, ısıtmak, v.s.) için kullanan lokanta, cafe , kahve hane catering v.s yerler ticari işyeri olarak adlandırılır. Ticari işyerlerinde güvence bedeli tüketilen doğal gaz miktarına göre hesaplanır. Ticari yerlerde iç tesisatlar 1 ve üstü çaplarda kaynaklı birleştirme ile yapılır. Doğalgaz tesisatı yapılacak cihazların ( endüstriyel ocak, fırın, benmari, döner ocağı, çay ocağı v.s. ) T.S.E. li ve vizeli olması gerekiyor. Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat uzman mühendis ve kadrosu ile her türlü ticari tesisin doğalgaza dönüşüm hizmetini yapmaktadır.

Kusursuz hizmet anlayışı

Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat tarafından yaptıracağınız hizmetlerde kusursuz bir hizmet sunmak genel prensibimiz, çalışma anlayışımızdır.

Verdiğimiz hizmet sonrası herhangi bir sorun çıkması halinde en hızlı şekilde müdahalede bulunuyor, her gün ve her saat bizlerle iletişimde olmanız için tüm iletişim kanallarımızı açık tutuyoruz. İşimiz de gücümüz kalite. Bizim için kalite ve kusursuzluk her şeyden önce gelir. Dediğimiz gibi;

Evinize hayat getirmeye geldik!”

Her türlü sorularınız için ‘Göç Yapı Market, Mühendislik ve Tesisat‘ı arayabilirsiniz ya da aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurduğunuz takdirde uzman ekiplerimizin sizinle iletişime geçecektir.